Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty
Solária Ultrasun
Solária Luxura
Solária Megasun
Solária UWE
Vertikální solária
Akce a slevy

Kontakt

Solária a solární kosmetika

Tel.: 603571264

Email: solaria@seznam.cz

náš facebook

SUPER SLEVA!

bio kosmetika

natáčení videa

Navštivte Fotky-celebrity.cz

Výroba masážních olejů

Domácí výroba masážních olejů je velice jednoduchá a bezproblémová.

Nabízíme rostlinné oleje pro výrobu masážních olejů nejvyšší kvality a kosmetické suroviny na našem eshopu. Masážní olej si můžete lenvně namíchat sami podle vlastních požadavků. 

Pro domácí výrobu masážních olejů vám dodáme:
rostlinné oleje
- kosmetické oleje
medicinální olej
konzervační látky do kosmetiky

Jak si vyrobit masážní oleje:

Masážní oleje se vyrábí pouze smícháním několika olejů a přidáním konzervační (stabilizační) látky, popřípadě přidáním parfému nebo esenciálního oleje. V každém případě doporučujeme doma namíchaný masážní olej zakonzervovat (stabilizovat). Stačí přidat vitamín E, Tocopherol nebo extrakt z rozmarýnu a vyhnete se problémům, které mohou být způsobeny rychlým žluknutím zejména rostlinných olejů za studena nebo nesprávným skladováním. I drobná nečistota může při domácí výrobě masážních olejů způsobit nemalé problémy. Spousta masážních olejů drahých značek je složena z 95% i více z parafínového oleje, výrobce přidá pouze pár procent například mandlového nebo meruňkového oleje. Jedná se o naprosto nejlevnější a velice předražený "značkový" olej s nejrůznějšími marketingovými "přírodními" názvy. Je to klasický a běžný trik výrobců masážních olejů, protože parafínový olej je nejlevnější. Nutno však uvést, že je pro masáže velice vhodný a bezproblémový. Nejdůležitější je vždy číst složení výrobku na zadní straně, protože mandlový olej nemusí být vždy pouze mandlový olej:)

Jaký je tedy nejlepší masážní olej? Není jednodušší odpověď: samozřejmě ten, který vám nejvíc vyhovuje! Doma si můžete namíchat kombinace nejrůznějších olejů a najít si pro vás nejvhodnější a nejlepší masážní olej. Spousta výroců oleje ředí, takže si s velkou pravděpodobností jste schopni namíchat kvalitnější masážní olej, než zakoupený v obchodě. Záleží pouze na kvalitě suroviny. Kosmetické blogy a poradny berte s velkou rezervou, nikde jinde nenajdete tolik nesmyslů, mýtů a babských nepravdivých povídaček. Vždy si vše sami vyzkoušejte a udělejte si vlastní názor. A hlavně nezapomeňte, že "kosmetické poradkyně" se živí prodejem kosmetiky a jejich cílem je prodat co nejvíce značky, kterou prodávají. 

Masážní oleje se mohou dělit na tři kategorie:

1. masážní oleje parafínové:
- obsahují parafínový olej, který je dlouhá desetiletí využíván pro svoji neutralitu (mimochodem také zejména v dětské kosmetice a léčivech) a výbornou kluznost. Je na něj minimum alergií a je naprosto nesmyslně a bezdůvodně pomlouván. V naprosté většině samozřejmě těmi, kteří kosmetice vůbec nerozumí. Jedná se však o nejpoužívanější a nejbezpečnější kosmetický olej.

2. masážní oleje rostlinné:
- pro všechny, kterým nevyhovují parafínové masážní oleje. Jsou většinou složené z rostlinných rafinovaných olejů.

3. masážní bio oleje:
- masážní oleje smíchané ze 100% rostlinných olejů lisovaných za studena, z určité části v bio kvalitě. Nesmí obsahovat parafínový olej ani žádná syntetická barviva, konzervační látky a parfémy. Parfémují se rostlinnými vonnými silicemi.

Platí jednoduchá zásada: každému vyhovuje něco jiného. Masážní prostředky musí vyhovovat samozřejmě zejména masérovi, který je používá dlouhodobě a musí být vhodné pro jeho pokožku.

Malá rada pro méně zkušené domácí kosmetické kutily:

nečekejte, že rafinovaný mandlový olej voní mandlemi nebo broskvový olej broskvemi. Rafinované oleje v drtivé většině vůbec nevoní, často spíše "voní" divně nebo "neočekávaně". Rafinace je totiž výrobní proces, při kterém jsou oleje mimo jiné zbaveny aromatických částic. Proto se kosmetické výrobky parfémují, běžný spotřebitel samozřejmě očekává, že mandlový olej voní mandlemi. mírně voní oleje lisované za studen, avšak v žádném případě ne všechny.